Me luomme datasta menestystarinoita.

Jokaisella asiantuntijallamme on oma erikoisosaamisensa sekä taito ottaa osaamisestaan kaikki irti. Hyödynnämme uusimpia työkaluja ja innovaatioita, mutta uskomme, että tulevaisuus on ihmisissä. Meillä on korkea työmoraali ja olemme ylpeitä jokaisesta työstämme.

CEO

Administration, Finances, HR, New Business

Aapo-Lassi Kankaala
aapo.kankaala@crue.fi
040 713 1543

PROJECT MANAGER

PM, Concept

Malla Ferreira
malla.ferreira@crue.fi
050 543 2720

PROJECT ASSISTANT

PM

Petra Tuulkari
petra.tuulkari@crue.fi
050 366 9931

CREATIVE DIRECTOR

Concept, Design, Photo, Video

Sami Nieminen
sami.nieminen@crue.fi
044 580 1834

CREATIVE COPY

Copy, Social Media, Digital Marketing

Mirva Perkiö
mirva.perkio@crue.fi
050 4534589

CONCEPT COPY

Copy, Concept, Branding, Social Media

Jenni Junkala
jenni.junkala@crue.fi
0404189096

DIGITAL MEDIA MANAGER

Social Media, Digital Marketing

Janita Tuominen
janita.tuominen@crue.fi
0503062122

DIGITAL MEDIA ASSISTANT

Social Media, Digital Marketing

Kirsi Vahtokari
kirsi.vahtokari@crue.fi

CREATIVE DESIGN

Design, Video, Animation

Janne Ruohonen
janne.ruohonen@crue.fi
0408460966

CREATIVE DESIGN

Design, Photo, Video, Animation, 3D

Matias Halmetoja
matias.halmetoja@crue.fi
0400 205 567

CREATIVE DESIGN

Design, Illustration

Emmi Iisakkila
emmi.iisakkila@crue.fi

CREATIVE CODE

Front End

Janne Keränen
janne.keranen@crue.fi

CREATIVE CODE

Full Stack, eCommerce

Anssi Laitila
anssi.laitila@crue.fi

Extra Crue

Kun tarvitaan erikoistaitoja tai lisäresursseja, meillä on kontaktit alan parhaimpiin osaajiin. Tässä heistä muutamia.

Extra Crue - Riina

CONTENT DESIGN

Riina Rautiainen

COPYWRITING, HUMOUR

Jyrki Liikka

PHOTO MANIPULATION, RETOUCHING

Teemu Tähkänen

Extra Crue - Jukka

VALOKUVAUS

Jukka Salminen